Aktualności

Share |

Marzenie o własnym domu czy mieszkaniu można dzisiaj szybko zrealizować, o ile dysponuje się wystarczającymi zarobkami, aby bank udzielił długoterminowego kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. To zobowiązanie, które zwiąże nas z kredytodawcą często na najbliższe 30 lat, dlatego decyzja musi być dobrze przemyślana. Nie chodzi o trywialny dylemat wziąć czy nie wziąć, ale w jakiej walucie, na jakich warunkach i w którym banku – a każdy przedstawi nam inne warunki. Nie znając się na kwestiach finansowo-prawnych kredytów hipotecznych, pomocny w wyborze najlepszej oferty będzie pośrednik kredytowy.

Kim jest pośrednik kredytowy?

Zawód pośrednika kredytowego oficjalnie narodził się w 2004r., dzięki nowelizacji ustawy prawa bankowego. Jego praca podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Pośrednicy działają w ścisłej współpracy z bankami, ponieważ tylko one udzielają kredytów (nie mylić z pożyczką). Pośrednik jest pełnomocnikiem jednego lub różnych banków, aby móc zaprezentować swoim klientom szeroki wachlarz ofert. Warto wybierać niezależne firmy doradztwa kredytowego, nie związane wyłącznie z jednym bankiem.

Kto za to zapłaci?

Pośrednik kredytowy czerpie korzyści finansowe z każdego, udzielonego kredytu, jednak to nie klient ponosi te koszty, ale bank. Warto wiedzieć, że pośrednicy mają często podpisane z bankami umowy, które uprawniają ich do oferowania swoim klientom atrakcyjniejszych warunków. Kredyt hipoteczny zaciągany przez pośrednika może okazać się tańszy aniżeli wzięty bezpośrednio w placówce bankowej.

10 rzeczy, które zrobi dla Ciebie pośrednik kredytowy:

  1. Zbada Twoje potrzeby, zdolność kredytową, możliwości finansowe i plany na przyszłość.
  2. Zaprezentuje oferty kilkunastu różnych banków i wskaże najkorzystniejszą dla Ciebie.
  3. Wyjaśni wszelkie zawiłości formalno-prawne, ujawni pułapki np. tkwiące w promocjach.
  4. Wynegocjuje jeszcze korzystniejsze warunki niż te, które są oferowane bezpośrednio w bankach.
  5. Pomoże w załatwieniu wszelkich formalności.
  6. Pokaże jak wykazać uzyskiwany dochód w sposób najbardziej dla Ciebie korzystny.
  7. Kompleksowo przeprowadzi Cię przez proces wzięcia kredytu – od przedstawienia i wyboru oferty, przez podpisanie umowy i uruchomienie kredytu.
  8. Odpowie na pytania, dotyczące bieżącej spłaty rat i zmian w umowie.
  9. Podpowie jak zmniejszyć ponoszone koszty z tytułu zobowiązania.
  10. Wskaże inne, korzystne dla Ciebie rozwiązania finansowe, które oferuje jego firma.

Jeżeli stwierdziłeś że chętnie skorzystasz z pomocy doradcy finansowego to agencja nieruchomości Himmel Polska oferuje bezpłatne doradztwo kredytowe - wystarczy zadzwonić 511 22 33 17


Zapisz się do newslettera

i bądź na bierząco z ofertami